Hatvan 2010

V sobotu 15.5.2010 skoro ráno sa náš klub vydal do Maďarska kde sa konal otvorený turnaj v meste Hatvan. Na tomto turnaji sa zúčastnilo niekoľko štátov ako Slovinsko, Rumunsko, Srbsko, Česko, Slovensko a domáce Maďarsko.Napriek malému počtu našich zverencov sme si priniesli 3 poháre.

Výsledky:
1.miesto:
Martin Morávek – tul 2 – 1 kup , matsogi -45kg

2miesto:
Igor Bališ – matsogi -70kg


NITRA CUP OPEN 2010

17.4.2010 sa mesto Nitra stala sviatkom taekwondistov.V Nitre sa tradične konal 4.ročník NITRA CUP OPEN 2010. Turnaj navštívilo 190 súťažiacich zo Slovinska, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska. Diváci mali možnosť vidieť niekoľko disciplín a to: Tul jednotlivci a tími, matsogi, hosinsool, wiryok. Organizátorom toho podujatia bol domáci klub Taekwon-do UKF NITRA.Poďakovanie patrí všetkým ktorí sa podieľali na organizovaní ako aj našim zverencom ktorí nesklamali a získali pekné výsledky.

Výsledky:
1.miesto:
Martin Morávek- tul 2kup.
Milan Látečka – tul 6-5kup.
Filip Madleňák – tul 3-4kup

2miesto:
Martin Morávek- 2miesto matsogi -44kg žiaci
Igor Bališ- 2miesto matsogi -69kg juniori
Martin Surový -2 miesto tul 3-4kup seniori
Filip Madleňák – 2miesto matsogi -44kg

3 miesto:
Martin Morávek -3miesto matsogi -51kg žiaci
Michal Pažma -3miesto matsogi -44kg a tul 8-7kup žiaci
Filip Madleňák – 3miesto matsogi -55kg žiaci
Milan Látečka – 3miesto matsogi -71kg seniori
Štefan Nemček – 3miesto matsogi +87kg seniori


CZECH OPEN 2010

Na súťaži CZECH-OPEN v Nymburgu vybojovala nitrianska výprava napriek nízkemu počtu súťažiacich dve zlaté medaily (Martin Morávek, Filip Madleňák), dve strieborné medaily (Martin Morávek, Štefan Nemček) a titul najúspešnejšieho žiaka na súťaži(Martin Morávek).
Súťaž bola, ako už býva u našich susedov zvykom, zorganizovaná mimoriadne kvalitne a zúčastnili sa jej viaceré krajiny z celej Európy. Keďže sa jednalo o medzinárodnú súťaž s istou dávkou prestíže, súťažiaci boli zdravo nabudení a ich výkony boli veľakrát odmenené potleskom publika. Súťaž prebiehala podľa pravidiel Taekwon-do ITF. Súťažilo sa v kategóriách TUL, MATSOGI, T-KI A WIRYOK.
Celkový dojem zo súťaže je samozrejme kladný ako jediné negatívum vnímame trochu dlhú a únavnú cestu do Nymburgu.
V každom prípade pevne veríme, že o rok sa tejto mimoriadne kvalitnej súťaže zúčastníme v hojnejšom počte a prinesieme si aspoň toľko ocenení a skúseností ako tento rok.