20. 5. 2023 sa naša výprava z Nitry zúčastnila súťaže ,,XXI Cup of Nations” pre žiakov a juniorov v Maďarskom meste Hatvan. Súťaže sa zúčastnili kluby z rôznych krajín a my sme medzi nimi samozrejme nesmeli chýbať. Aj napriek tomu, že naša výprava bola zložená len z 8 cvičencov, sme tvrdej konkurencii nič nedarovali a vybojovali si pekné cenné miesta. Na súťaž sa vyrážalo v skorých ranných hodinách no aj tak sme do Maďarska prišli s dobrou náladou a motivovaní dať do toho všetko. Ako to býva zvykom súťaž odštartovala technickými zostavami a neskôr v poobedňajších hodinách pokračovala športovým bojom. A

ko sme už spomenuli vyššie konkurencia bola naozaj veľmi tvrdá, ale ani to našich cvičencov neodradilo, a aj keď sa niekomu nepodarilo umiestniť nikomu sme nič nedarovali zadarmo. V disciplíne TUL sme vybojovali 3 ocenenia, a to konkrétne:
Vivien Piesecká – 3. miesto
Marek Civáň – 3. miesto
Paula Lavrincová – 2.miesto
V disciplíne MATSOGI sme boli o niečo úspešnejší a vybojovali sme 5 ocenení:
Vivien piesecká – 2. miesto
Tomáš Hlaváč – 3. miesto
Dorota Zeleňáková – 3. miesto
Paula Lavrincová – 3. miesto
Nikola Hajašová – 3. miesto
Zo súťaže si okrem ocenení odnášame opäť nové skúsenosti a chuť naďalej na sebe pracovať a zlepšovať sa. V neposlednom rade by sme ešte chceli poďakovať trénerom za ich motiváciu a podporu počas celej sútaže.
Všetkým výhercom gratulujeme a ďakujeme za účasť a už teraz sa tešíme na ďalšiu súťaž!

image1

image2