V dňoch 6.-7. 10. sa slovenskí reprezentanti zúčastnili Majstrovstiev Európy v Poľsku, ktoré boli organizované ITF HQ Korea. Zúčastnilo sa ich cca 400 súťažiacich z 11 krajín. Odchádzalo sa už v piatok v skorých ranných hodinách. Po dlhej 7-hodinovej ceste sme konečne dorazili do mesta Strzegom, kde nás už čakala druhá časť nášho tímu z východného Slovenska a mohli sme sa registrovať. Ubytovaní sme boli v neďalekom mestečku Szczawno-Zdroj, cca 30 min od haly. Po zvyšok dňa bol voľný program…doplnenie  energie pred súťažou v pizzerii, filmový večer.

V sobotu ráno nás čakal skorý príchod do haly, keďže už o 9:00 sa začínalo súťažiť. Tribúny už boli zaplnené hlavne súťažiacimi zo Škótska a Anglicka. V prvý deň súťažili všetky čierne pásy. Na troch ringoch sa rozbehli najskôr seniorské kategórie technických zostáv a neskôr aj juniorské a žiacke. Doobeda sa našej Vivien podarilo prebojovať cez poľské, nórske a holandské súťažiace až k 1. miestu. O 12-tej bolo oficiálne zahájenie súťaže, predstavili sa všetci majstri a veľmajstri, pustili sa hymny všetkých zúčastnených krajín. Neskôr sa začali aj kategórie matsogi. Tam sa Vivien už nepodarilo dostať až do finále a umiestnila sa tak na 3. mieste po prehre s anglickou súťažiacou. Na  záver 1. súťažného dňa prišli špeciálne techniky a prerážanie. Týchto disciplín sa smeli zúčastniť len čierne pásy.

V nedeľu súťažili len farebné pásy. Začalo sa najnižšími kategóriami a postupne na rad prišla Dominika, ktorá sa prebojovala cez veľmi silné súperky až k 1. miestu. V kategórii matsogi sa s úplne jednoznačnými výhrami prebojovala cez Angličanky tiež až ku krásnemu 1. miestu.

Počas oboch súťažných dní sa veľmi darilo aj našim ostatným súťažiacim z klubu Turňa nad Bodvou. Slovenský tím získal celkovo 8 zlatých, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. Všetkým gratulujem a verím, že si každý odniesol domov okrem ťažkých kovov aj veľa dobrých skúseností a pekných spomienok.