Konečne sme sa dočkali poslednej a zároveň jednej z najdôležitejších súťaží roka. Dňa 2.12.2017 sa v športovej hale v Nových Zámkoch konali dlho očakávané majstrovstvá Slovenska. Už od predchádzajúcej súťaže v Košiciach sme sa poriadne pripravovali, aby sme obhájili len tie najlepšie miesta.

Po príchode do haly nasledovala registrácia súťažiacich, porada rozhodcov a mohlo sa začať súťažiť. Za náš klub prišlo celkovo 16 súťažiacich. Keďže veľa rozhodcov bolo zároveň aj súťažiacimi, na jednom z dvoch ringov sa hneď ráno pustili všetky ich kategórie, aby mohli hneď po ich odcvičení začať rozhodovať. Na druhom ringu začali kategórie tul najmenších žiakov. Môžeme pochváliť všetkých našich zverencov, ale hlavne začiatočníkov, ktorí aj napriek tomu, že to bola ich prvá súťaž, dokázali nad svojimi súpermi vyhrať s prehľadom a obsadili tak prvé miesta. Poobede prišla na rad kategória matsogi. Kategórie boli vážne ťažké a každý mal čo robiť aby sa prebojoval k víťazstvu. Tým, ktorým sa to podarilo, gratulujem. V tímovom boji náš žiacky tím ukázal, že sú najlepší a skončili tak na prvom mieste. V prerážaní sa bohužiaľ ani jednému z našich seniorov nepodarilo vyhrať, čo nás veľmi mrzí.

Na záver dňa prišlo vyhlasovanie najúspešnejších jednotlivcov a klubov. Vivien Ballayová skončila opäť ako najúspešnejšia juniorka. Celkovo Nitra skončila ako druhý najúspešnejší klub, pričom za prvým sme zaostávali len o jednu zlatú medailu, čo je podľa mňa vynikajúci výsledok.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželám a verím, že každý je na svoje výsledky hrdý.

mt_gallery