V sobotu 18. mája sa náš tím zložený zo šiestich súťažiacich vydal na medzinárodnú súťaž Ljubljana Open do hlavného mesta Slovinska. Po dlhej ceste nás čakala registrácia a mohli sme čakať na zahájenie súťaže.

Prvý nastúpil Matúš v kategórii tul. Podarilo sa mu vyhrať 1. kolo, no to nestačilo na to, aby sa umiestnil na prvých troch miestach. Rovnako na tom bol aj Tomáš, ktorému sa po 1. výhre tiež nepodarilo postúpiť ďalej. Po chlapcoch nastúpila do ringu Vivi. Prebojovala sa až do finále, kde prehrala iba o 1 vlajku a tak sa umiestnila na krásnom 2. mieste. Vivien sa prebojovala až do semifinále, v ktorom sa jej nepodarilo vyhrať a umiestnila sa tak na 3. mieste. Sasha nastúpila po 1.krát do seniorskej kategórie. Jej súperka sa však neodvážila nastúpiť a tak nám Sasha získala 1. zlato.

Poobede prišliel na rad sparing. Trom našim súťažiacim sa nenašli súperi a tak sme si mohli pripočítať ďalšie 3 zlaté medaily. Tomáš mal veľmi ťažkých súperov, no aj tak sa prebojoval až na 3. miesto. Vivi získala ďalšie zlato keď s prehladom porazila svoju súperku vo finále. Najviac ale zahviezdila Sasha. V oboch zápasoch súperky nemali absolútne žiadnu šancu a tak skončila opäť na 1. mieste. Okrem toho s dvomi zlatými medailami získala pohár za najúspešnejšiu seniorku.

Za odmenu za naše výsledky sme sa nasledujúci deň vydali preskúmať krásne hlavné mesto. Po prechádzke cez mesto sme pozemnou lanovkou vyšli na Ľubľanský hrad. Na záver sme si dopriali zmrzlinové poháre a mohli sme ísť domov.