Každý rok organizuje Slovenská Taekwondo Aliancia v prvý júnový týždeň celoslovenské sústredenie v obci Bobrovec na Liptove.

Nitrianski taekwondisti sa na cestu vybrali už v posledný školský deň poobede a v podvečer už mohli obdivovať kopce Západných Tatier.

 

Ďalší deň sme doobeda očakávali ostatné prichádzajúce kluby.

1. deň sa začal už obedom a po ňom prvým tréningom. Keďže v sobotu boli ešte len prvé tréningy, neboli ešte také náročné.

No ďalšie dni sme už pokračovali prísnym režimom. Ranná rozcvička bola vždy iná a originálna, keďže ju robil každé ráno iný cvičenec s čierným pásom, no nechýbala ani rozcvička trénera Molnára, kedy sme bežali až na koniec susednej obce Trstené.

Po raňajkách nasledoval 2-hodinový sparingový tréning, na ktorom nám dali poriadne zabrať. Väčšina z nás sme si mohla po 1. krát vyskúšať tzv. mongolský sparing. Po obede bol technický tréning, zameraný hlavne na kopy vo výskoku, s otočkou o 180° a viac.

Večerné tréningy boli zamerané na prípravu na páskovanie, ktoré sa koná vždy na konci sústredenia. Tréningy boli rozdelené na 3 skupiny podľa technických stupňov tak, aby sa všetci mohli poriadne pripraviť. Čierne pásy si mohli vyskúšať, aké to je učiť a pripravovať ostatných. Až na záver bola hodina tréningu určená pre nich, ktoých pripravovali už samotní tréneri.

Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa necvičilo týždeň vkuse. V strede sústredenia, v utorok, prišiel práve ten deň, kedy sme dostali voľno. Tí najviac zničení zostali len ležať na izbách a tí, ktorí vládali išli napr. na turistiku k vodopádom, alebo sa zabaviť do Laser arény.

Taktiež aj posledný večer sa tréning zrušil. Namiesto neho bola večerná „disco“, kde nechýbalo ani naše pečené prasiatko.

Prišiel posledný deň a cvičenci už stáli v telocvični a čakali na skúšky. Biele a žlté pásy to mali už za sebou, keďže ich skúšky sa konali deň vopred a začínalo sa teda od zelených. Poslední prišli na rad adepti na 1. Dan, medzi ktorými nechýbala ani naša Dominika Holicová. Ukázali, že ich náročná príprava stála za to a tak sa k slovenským taekwondistom pridali ďalšie 4 nové čierne pásy. Dominike veľmi blahoželáme, ale rovnako aj všetkým, ktorým sa podarilo skúšky úspešne zvládnuť.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa sústredenia zúčastnili a veríme, že sa o rok takto stretneme znovu.

Letne sustredenie 2019 2