Ďalší školský rok sa úspešne skončil a opäť nastal čas letných prázdnin. Pre nás to ale znamenalo balenie sa na týždenný pobyt v horskom prostredí v malej obci Bobrovec. Čakalo nás totiž sústredenie.

Každý deň sme mali plne nabitý program. Samozrejme hneď na začiatok nesmela chýbať ranná rozcvička, kedy sme boli už o 7:00 nastúpení na vonkajšom ihrisku „plní energie“. Kvôli výskytu medveďov v okolí sa tento rok nemohol konať slávny beh cez dedinu, no tréneri nám to vynahradili inými spôsobmi. Doobedie patrilo čiernym opaskom, kedy sa zdokonaľovali vo vyšších technických zostavách, nacvičovali sebaobranu alebo aj boj proti nožu. Nasledovného tréningu, zameraného na sparing (pohyb, kombinácie a ich aplikovanie v ringu), sa už zúčastnili všetci cvičenci, no keďže nás bolo tento rok približne 100, museli sme sa rozdeliť na 2 skupiny. Skupina nižších technických stupňov cvičila vonku, vyššie opasky vnútri, tak mali všetci dostatok priestoru. Poobedňajšie tréningy patrili technikám, kopom, prípadne aj príprave na technické skúšky, kedy sa všetky čierne opasky zmenili na trénerov. Na večernom, poslednom, tréningu sa venovalo najmä sebaobrane a na konci sme sa tešili aj na „rozprávku“.

Aj keď hodín cvičenia bolo počas dňa dosť, medzi jednotlivými tréningami nesmel chýbať aj kúsok voľného času (pre väčšinu z nás na spánok) a samozrejme 3 krát skvelé jedlo. Kvôli nepriaznivému počasiu, ktoré malo prísť už v utorok, sme tento rok dostali voľno už na 3. deň (pondelok) v dĺžke celého dňa. Niektorí zostali na ubytovni a deň využili na oddych a hry, iní sa rozhodli že si zacvičia aj vo voľnom čase a ďalší, vrátane nášho klubu, využili posledný horúci deň na okúpanie sa v neďalekom jazere. Ani toto sústredenie sa žiaľ nezaobišlo bez rôznych zranení. Pravidelne odchádzalo z našej telocvične auto priamo na pohotovosť, kde si nás už do konca týždňa aj dobre zapamätali. Zraneným prajeme skoré uzdravenie, aby sa čím skôr mohli opäť vrátiť k tomu, čo milujú => k cvičeniu.

Nakoniec sa dostávame k skúškam. Tie boli rozdelené dokopy na 3 dni. V pondelok večer sa ako prví postavili pred komisiu zostavenú z Karola Molnára (6. Dan) a Ivana Kika (5. Dan) adepti na technický stupeň dan. V piatok poobede nasledovali naše najmenšie opasky (10.-8.kup) a zvyšok ako zvyčajne v posledný deň sústredenia. Všetkým, ktorým sa páskovanie úspešne vydarilo zo srdca gratulujeme.

Ďakujeme všetkým trénerom aj cvičencom, ktorí sa podieľali na tom, aby bolo toto sústredenie niečím opäť výnimočné a úžasné. Vidíme sa všetci znovu o rok.