Krátko po súťaži v Ostrave nás na začiatku školského roka, 12. októbra, čakala ďalšia medzinárodná súťaž a to u našich južných susedov v Maďarsku, konkrétne v meste Jaszberény. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 170 súťažiacich z 8 krajín. Náš klub tam reprezentovali len dvaja naši cvičenci, a to Vivien Ballayová a Robert Zima. Spolu s klubom Taekwondo Academy Slovakia, s ktorým spojili sily a pripojili sa k nim, vyrážali už deň vopred, aby mohli po registrácii načerpať energiu na súťažný deň.

Súťaž prebiehala presne podľa harmonogramu. Po slávnostnom otvorení nastúpili do ringov najmenší žiaci, no o chvíľu sa na rad dostal aj Robko. Hneď v 1. kole však nastúpil proti chlapcovi zo Šale, Robko tul zacvičil najlepšie ako vedel, no žiaľ na víťazstvo to nestačilo. O niečo neskôr nastúpila do ringu aj Vivien. S prehľadom sa prebojovala cez súperky až do finále, kde ju čakala už súťažiaca z Rumunska. Finále trvalo dlhšie ako zvyčajne, pretože sa rozhodcovia nevedeli rozhodnúť, ktorá z nich bola lepšia. Po dvoch remízach však pre Vivien prišla prehra a tak sa umiestnila na 2. mieste.

Až v podvečer prišli pre našich reprezentantov na rad kategórie matsogi. Robkovi sa v najvyššej kategórii predsa len našiel súper. Robkova snaha o výhru však nestačila a teraz vie, že musí ešte viac makať, aby mu to raz mohol vrátiť. Vivien sa v ringu stretla s tou istou súperkou z Rumunska a chystala sa spraviť všetko pre to, aby ju v tejto disciplíne porazila. No žiaľ ani tu sa jej nad ňou nepodarilo zvíťaziť. Po jednej výhre nad súťažiacou z Bratislavy sa ale umiestnila na ďalšom 2. mieste.

Gratulujeme.

Výsledky:

Robert Zima: 2. miesto matsogi

Vivien Ballayová: 2. miesto tul

  1. miesto matsogi