taekwon-do

taewando

Taekwon-do je bojové umenie, ktoré sa ako forma sebaobrany vyvinulo kombináciou viacerých bojových štýlov, existujúcich  v Kórei posledných 2000 rokov a niektorých štýlov bojových umení z okolitých krajín. Taekwon-do  včlenilo prudké priamočiare pohyby a údery z karate, kruhové pohyby z kung-fu s prirodzenými kopacími technikami. Viac ako 50 typicky čínskych kruhových pohybov rukami je identických s technikami rúk v modernom taekwonde. Medzi niekoľko starších štýlov, z ktorých moderné taekwon-do vzniklo patria: Tang-su, Taek Kyon, tiež známy ako Subak, Tae Kwon, Tae Kwonpup. Taekwon-do je však povestné najmä svojimi dych-berúcimi kopmi. 

V nasledujúcich článkoch máte možnosť dozvedieť sa viac o kórejskom bojom umení Taekwon-do, o jeho zložení, filozofií, zakladateľovi a o morálnom posolstve, ktoré toto umenie z ďalekej Ázie rozširuje po celom Svete.  

albixon

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2022
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

Slovenská Taekwon-do Alianca

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018