Neustály tréning je nevyhnutný pre udržanie sa vo vrcholovej forme a fyzickej kondícii. Pri tréningu sa využívajú všetky svaly tela. Z použitia svalov človeka je možné využiť všetku dostupnú silu utváranú pri každej svalovej kontrakcii. Potom je potrebné dostať túto silu do ľudského terča, najmä tam, kde sú umiestnené najzraniteľnejšie body, alebo vitálne miesta protivníka, obzvlášť, ak je protivník v pohybe. Je potrebné pripomenúť študentovi Taekwon-Do, že toto umenie sebaobrany je špeciálne vytvorené pre rýchlu odvetu proti pohybujúcemu sa súperovi. Väčšina zo zničujúcich manévrov v Taekwon-Do je založená špeciálne na prvom účinku úderu a následnej dodatočnej sile poskytnutej odskočením pohybujúcej sa časti protivníkovho tela.

fyzikalne principy taekwon do

Podobne pri využívaní útočníkovej hybnej sily, všetko, čo je potrebné na narušenie jeho rovnováhy a prevrhnutie, je to najslabšie odstrčenie. V prípade študentov Taekwon-Do, ktorí boli v stálom výcviku, alebo expertov samých, netrávia žiadny čas rozmýšľaním, taký krok prichádza automaticky. Ich činy sa stali podmieneným reflexom. Preto je v Taekwon-Do kladený opakovaný dôraz na pravidelný tréning, aby sa ovládali techniky útoku a obrany. Hodiny strávené tréningom nebudú márne, určite oceníte bohatú odmenu vo forme rýchlych reakcií a vražedných úderov, aby ste odstránili nepriateľa alebo v ktoromkoľvek prípade na záchranu života, ak nastane potreba.

NSK1

S podporou NSK

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2023
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

STA

NT logo

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018