Sústredenie Bobrovec 2013

Ubytovali sme sa pomerne rýchlo a ešte sme si stihli v ten deň pekne zacvičiť, čo bolo po mesačnej prestavke dosť potrebné, a bolestivé. Počas nasledujúcich siedmich dní a trojfázových tréningov, ktoré boli mierne okorenené rannými rozcvičkami, sme prežívali striedavo svalovky , pocity úplného vyčerpania  a potreby používať k pohybu invalidný vozík , ktorý bohužial náš tréner zabudol pribalit. V našom voľnom čase , kterého bolo sice pomenej nás očakávali populárnejšie akcie a to bobová dráha v Jasnej , kde sa mimoriadne prezentovali svojou adrenalinovou povahou najmenší účastníci sústredenia. Samozrejmosťou mimotréningových aktivít a prítomnosti vyšších kopcov na aké sme zvyknutí bola príjemná spoznávacia prechádzka v Žiarskej doline , návštevy Medvedej štôlne a samozrejme jazda na kolobežkách.

Spomínaný výlet sa vydaril , ale miesto relaxácie unavených sa zmenil na ďalšiu plnohodnotnú súčasť tréningového procesu. Počas celého sústredenia sa nám našťastie vyhýbali všetky zranenia až na drobné oderky na ktoré sme si už dokonale zvykli. Tréningový proces počas sústredenia sa niesol v duchu prípravy na páskovanie , zvýšenie fyzickej pripravenosti a technickej zručnosti. Takisto pri organizácii sustredenia sa nezabudlo na patričnú relaxáciu a utužovanie kolektívu čo sa prejavilo hlavne pri odchode domov , kde sme sa viacerí tešili na budúcoročné sústredenie.

Záver sústredenia sa niesol v duchu páskovania, praktickej a teoretickej prípravy . Samotné páskovanie sa konalo v deň odchodu - v sobotu. Dôkladná komplexná príprava pod  vedením našej trénerskej dvojice priniesla svoje ovocie v podobe uspešného zvládnutia technických skúšok všetkých zúčastnených.

Počas celého sústredenia som sa cítil aj s mojou rodinou medzi ostatnými  príjemne a uvoľnene , čo počas normálneho pracovného života dosť chýba. Škoda že sústredenie trvalo tak krátko.

Na záver by som chcel poďakovať hlavne našej trénerskej dvojici Ivan KIKO a Martin SUROVÝ ktorí dokázali kormidlovať celé sústredenia a odovzdať nám nové poznatky v komornej a priateľskej atmosfére,  vytvoriť a upevniť kolektív športovcov kde ľudia dodržiavajú vo svojom správaní zásady TAEKWON-DO.

 

albixon

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2022
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

Slovenská Taekwon-do Alianca

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018