SLO OPEN 2018

SloOpen 2018

V dňoch 20.-21. októbra 2018 sa v Slovinskom meste Žalec konala jedna z najväčších medzinárodných súťaží, SLO Open. Zúčastnilo sa jej vyše 460 súťažiacich z 18 krajín. S označením „A trieda“ patrí medzi súťaže najvyššej kvality. Slovensko tu reprezentovali 5naši súťažiaci spolu so súťažiacim z Košíc a klubom zo Seredi.

V 1. súťažný deň do ringov nastúpili všetci juniori, seniori a veteráni. Ako prvá nastúpila v svojej kategórii Dominika, ktorá si zo zostáv odniesla zlato. O niečo neskôr si aj Vivien odniesla zo zostáv bronzovú medailu po prehre s českou reprezentantkou. Kategórie čiernych pásov trvali dlhšie  kvôli novým pravidlám, kde sa aj v elimináciách cvičil povinný a voliteľný tul, ktorý musel každý súťažiaci zacvičiť samostatne. Súťažiaci museli byť teda veľmi trpezliví kým sa dostali na rad. Vlado Slávik nastúpil hneď proti silnému súperovi a veľmi tesne prehral.
Poobede nasledovali sparingové kategórie. Vladova kategória bola rozdelená na niekoľko skupín. V svojej skupine sa mu podarilo vyhrať zápas, ale nepodarilo sa mu vyhrať ju celú a postúpiť tak do víťaznej skupiny a umiestniť sa. Dominika svoj zápas žiaľ ani nedokončila kvôli zraneniu. V podvečer sa na chvíľu všetky kategórie zastavili. Nasledovala slávnostná ceremónia. Všetky kluby sa nastúpili okolo hlavného ringu. Najskôr tam malé detičky prišli zatancovať, neskôr sa tam konali finálové zápasy seniorských kategórií. Po skončení zápasov súťaž pokračovala a hneď do ringu nastúpila Vivien. Po dvoch vyhratých zápasoch si odniesla zlatú medailu.
Počas 2. súťažného dňa prebehli všetky žiacke kategórie. V zostavách sa našim najmenším veľmi darilo. Vivi sa umiestnila na 3. mieste a Tomáš na peknom 2. mieste. Rovnako dobre sa im darilo aj v sparingu. Vivi sa znovu podarilo vybojovať bronzovú medailu a tento krát si Robko vybojoval krásne 2. miesto.
Všetkým súťažiacim gratulujem.


Výsledky:

Vivien Ballayová : 3. miesto zostavy, 1. miesto sparing
Dominika Holicová: 1. miesto zostavy
Vivien Piesecká: 3. miesto zostavy, 3. miesto sparing
Róbert Zima:  2. miesto sparing
Tomáš Hlaváč: 2. miesto zostavy

 

albixon

Pridajte sa medzi nás, naučte sa obrániť a urobte pre svoju postavu a zdravie niečo prospešné.

Pridajte sa medzi nas

Nasledujúce akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

Slovenská Taekwon-do Alianca

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2018 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018