SLO OPEN 2018

SloOpen 2018

V dňoch 20.-21. októbra 2018 sa v Slovinskom meste Žalec konala jedna z najväčších medzinárodných súťaží, SLO Open. Zúčastnilo sa jej vyše 460 súťažiacich z 18 krajín. S označením „A trieda“ patrí medzi súťaže najvyššej kvality. Slovensko tu reprezentovali 5naši súťažiaci spolu so súťažiacim z Košíc a klubom zo Seredi.

V 1. súťažný deň do ringov nastúpili všetci juniori, seniori a veteráni. Ako prvá nastúpila v svojej kategórii Dominika, ktorá si zo zostáv odniesla zlato. O niečo neskôr si aj Vivien odniesla zo zostáv bronzovú medailu po prehre s českou reprezentantkou. Kategórie čiernych pásov trvali dlhšie  kvôli novým pravidlám, kde sa aj v elimináciách cvičil povinný a voliteľný tul, ktorý musel každý súťažiaci zacvičiť samostatne. Súťažiaci museli byť teda veľmi trpezliví kým sa dostali na rad. Vlado Slávik nastúpil hneď proti silnému súperovi a veľmi tesne prehral.
Poobede nasledovali sparingové kategórie. Vladova kategória bola rozdelená na niekoľko skupín. V svojej skupine sa mu podarilo vyhrať zápas, ale nepodarilo sa mu vyhrať ju celú a postúpiť tak do víťaznej skupiny a umiestniť sa. Dominika svoj zápas žiaľ ani nedokončila kvôli zraneniu. V podvečer sa na chvíľu všetky kategórie zastavili. Nasledovala slávnostná ceremónia. Všetky kluby sa nastúpili okolo hlavného ringu. Najskôr tam malé detičky prišli zatancovať, neskôr sa tam konali finálové zápasy seniorských kategórií. Po skončení zápasov súťaž pokračovala a hneď do ringu nastúpila Vivien. Po dvoch vyhratých zápasoch si odniesla zlatú medailu.
Počas 2. súťažného dňa prebehli všetky žiacke kategórie. V zostavách sa našim najmenším veľmi darilo. Vivi sa umiestnila na 3. mieste a Tomáš na peknom 2. mieste. Rovnako dobre sa im darilo aj v sparingu. Vivi sa znovu podarilo vybojovať bronzovú medailu a tento krát si Robko vybojoval krásne 2. miesto.
Všetkým súťažiacim gratulujem.


Výsledky:

Vivien Ballayová : 3. miesto zostavy, 1. miesto sparing
Dominika Holicová: 1. miesto zostavy
Vivien Piesecká: 3. miesto zostavy, 3. miesto sparing
Róbert Zima:  2. miesto sparing
Tomáš Hlaváč: 2. miesto zostavy

 

NSK1

S podporou NSK

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2023
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

STA

NT logo

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018