Open European Championship

Open European Championship 01

V dňoch 6.-7. 10. sa slovenskí reprezentanti zúčastnili Majstrovstiev Európy v Poľsku, ktoré boli organizované ITF HQ Korea. Zúčastnilo sa ich cca 400 súťažiacich z 11 krajín. Odchádzalo sa už v piatok v skorých ranných hodinách. Po dlhej 7-hodinovej ceste sme konečne dorazili do mesta Strzegom, kde nás už čakala druhá časť nášho tímu z východného Slovenska a mohli sme sa registrovať. Ubytovaní sme boli v neďalekom mestečku Szczawno-Zdroj, cca 30 min od haly. Po zvyšok dňa bol voľný program...doplnenie  energie pred súťažou v pizzerii, filmový večer.

 

V sobotu ráno nás čakal skorý príchod do haly, keďže už o 9:00 sa začínalo súťažiť. Tribúny už boli zaplnené hlavne súťažiacimi zo Škótska a Anglicka. V prvý deň súťažili všetky čierne pásy. Na troch ringoch sa rozbehli najskôr seniorské kategórie technických zostáv a neskôr aj juniorské a žiacke. Doobeda sa našej Vivien podarilo prebojovať cez poľské, nórske a holandské súťažiace až k 1. miestu. O 12-tej bolo oficiálne zahájenie súťaže, predstavili sa všetci majstri a veľmajstri, pustili sa hymny všetkých zúčastnených krajín. Neskôr sa začali aj kategórie matsogi. Tam sa Vivien už nepodarilo dostať až do finále a umiestnila sa tak na 3. mieste po prehre s anglickou súťažiacou. Na  záver 1. súťažného dňa prišli špeciálne techniky a prerážanie. Týchto disciplín sa smeli zúčastniť len čierne pásy.

V nedeľu súťažili len farebné pásy. Začalo sa najnižšími kategóriami a postupne na rad prišla Dominika, ktorá sa prebojovala cez veľmi silné súperky až k 1. miestu. V kategórii matsogi sa s úplne jednoznačnými výhrami prebojovala cez Angličanky tiež až ku krásnemu 1. miestu.

Počas oboch súťažných dní sa veľmi darilo aj našim ostatným súťažiacim z klubu Turňa nad Bodvou. Slovenský tím získal celkovo 8 zlatých, 2 strieborné a 3 bronzové medaily. Všetkým gratulujem a verím, že si každý odniesol domov okrem ťažkých kovov aj veľa dobrých skúseností a pekných spomienok.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

albixon

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2022
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

Slovenská Taekwon-do Alianca

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018