Nitra Cup 2019

NitraCup2019 19

Je to tu. V sobotu 27. apríla sa v Mestskej hale v Nitre nahrnuli súťažiaci zo 6 krajín, aby si zmerali sily. Kvalitu súťaže potvrdil aj príchod celej českej juniorskej reprezentácie. Súťaž prebiehala bez akýchkoľvek problémov vďaka výbornej organizácii.

 

Ako prví nastúpili do ringov najmenší žiaci v kategórii tul. Napriek tvrdej príprave sa žiaľ našim žiakom nepodarilo umiestniť. Neskôr začali aj žiacke kategórie matsogi, ale kvôli lepšej kvalite zápasov sa ich mohli zúčastniť len súťažiaci s min. modrým pásom a z našich najmenších v tejto kategórii teda nikto súťažil. Medzi tým sa už šli rozskákať juniorky v špeciálnych technikách. Tam si Vivien skočila svoju nominačnú techniku a ostatné sa jej už žiaľ skočiť nepodarili.

Pred obedom sa začali juniorské kategórie technických zostáv. Napriek tomu, že sa Robko ešte len tento rok stal juniorom, odniesol si bronzovú medailu. Medzi juniorkami I.dan sme mali až dve súťažiace a to Vivien a Sashu. Kategória bola veľmi náročná, keďže v nej súťažili všetky české juniorské reprezentantky. Sasha žiaľ nedokázala poraziť jednu z nich, ktorá sa nakoniec dostala do finále, no tam ju už čakala Vivien a s prehľadom ju porazila a odnáša si tak zlatú medailu. Na rad prišlo matsogi. Sasha podala skvelý výkon a po 3 víťazstvách sa umiestnila na 3. mieste.

Ako poslední prišli na rad seniori. Prvá sa so žltým pásom postavila do ringu Nikola a napriek tomu, že to bola jej prvá medzinárodná súťaž sa umiestnila na 3. mieste. Dominika predviedla opäť obdivuhodný výkon a s prehľadom sa dostala až do finále, ktoré jednoznačne vyhrala. Maťovi sa žiaľ nepodarilo umiestniť v technických zostavách, no preskákal sa na špeciálnych technikách až k 2. miestu. Na prerážaní sa taktiež umiestnil na krásnom 2. mieste. Pri matsogi sa s prehľadom prebojoval cez svojich súperov, no cestu k víťazstvu mu skrížilo zranenie a odniesol si tak bronzovú medailu.

Všetkým gratulujeme a dúfame, že ďalší 13. ročník bude ešte úspešnejší.

Výsledky:

Matej Vlčej:
       2. miesto tukgi
       2. miesto wiryok
       2. miesto matsogi

Dominika Holicová: 1. miesto tul

Vivien Ballayová: 1. miesto tul

Nikola Kolárová: 3. miesto tul

Sasha Khvostova: 3. miesto matsogi

Robert Zima: 3. miesto tul

 

Ďakujeme pánovi primátorovi Hattasovi, ktorý si túto súťaž vzal pod svoju záštitu.

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2023
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

STA

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018