Moravia Open 2019

Moravia Open 2019 8

27. až 29. septembra sa konala medzinárodná súťaž Moravia Open v českom meste Ostrava. Tento rok kluby zo Slovenska spojili sily a vytvorili jeden tím “Slovakia Team”, pod vedením reprezentačných trénerov Gabriela Barnáka a Štefana Bányasza. Celkovo nás reprezentovalo 21 súťažiacich z klubov Taekwon-do UKF Nitra, ŠK Taekwon-do Turňa nad Bodvou, ŠK Taekwon-do & Kickboxing Moldava nad Bodvou, Taekwon-do Academy Slovakia. Tak ako už je zvykom, v piatok po príchode sa naši súťažiaci odregistrovali a vybrali sa na svoje hotely, kde sa začali pripravovať na súťaž.

V sobotu hneď po Coach meetingu a po overení kategórií sa začala súťaž pre juniorov a seniorov. V tuloch sa nám ešte v doobedňajších hodinách podarilo získať 4 medaily a to 3x bronzovú a 1x striebornú. Hneď po obedňajšej pauze začali prvé matsogi zápasy, kde sme takisto boli úspešní a spolu vybojovali 4x bronzovú, 1x striebornú a 1x zlatú medailu. Je nutno pripomenúť, že našu zlatú a striebornú medailu máme z jednej kategórie a to ženy -62kg kde proti sebe nastúpili Kristína Ivanová a Oleksandra Khvostova. Dievčatá si nič nedarovali a rozhodli až posledné sekundy zápasu, kde si víťazstvo zobrala Kristína Ivanová. Na konci prvého súťažného dňa sa konala disciplína Team Matsogi. Od nás sa tejto kategórie účastnil Peter Halász, ktorý bol súčasťou medzinárodného tímu, ktorý išiel proti českej reprezentácie. Peter svoj zápas vyhrával, ale ako sa stáva, stačí mala nepozornosť a aj vyhratý zápas sa dá prehrať. Našťastie Peter dokázal ešte v posledných sekundách urobiť maximum a tak zápas skončil remízou.
Druhý súťažný deň začal presne podľa časového harmonogramu a priestor dostali aj naši žiaci. Tak isto chceli predviesť to najlepšie čo dokážu a o tom hovoria aj výsledky z tulov, kde náš tím získal 3x bronzovú, 2x striebornú a 2x zlatú medailu. Z dôvodu, že nie všetci naši žiaci mohli štartovať v matsogi kvôli technickým stupňom sa predviedli iba 4, avšak všetci z nich úspešne a tak si domov odniesli 1x bronzovú, 1x striebornú a 2x zlatú.
Na konci druhého súťažného dňa sa tak isto konalo aj odovzdávanie trofejí za najúspešnejších jednotlivcov. Od nás si trofej vybojoval Christián Tamáš z klubu ŠK Taekwon-do & Kickboxing Moldava nad Bodvou, kde svojím výkonom naozaj prekvapil a trofej si zaslúži.

Výsledky:

Oleksandra Khvostova: 3. Miesto tul
                                      2. Miesto matsogi
Robert Zima: 3. Miesto matsogi
Vivien Piesecká: 1. Miesto tul
                            1. Miesto pointfighting
Tomáš Hlaváč: 3.Miesto tul
                         2.Miesto pointfighting
Matúš Hajaš: 2.Miesto tul

 

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2023
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

STA

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018