Lehel Vezér Open 2019

Jaszbereny 1

Krátko po súťaži v Ostrave nás na začiatku školského roka, 12. októbra, čakala ďalšia medzinárodná súťaž a to u našich južných susedov v Maďarsku, konkrétne v meste Jaszberény. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 170 súťažiacich z 8 krajín. Náš klub tam reprezentovali len dvaja naši cvičenci, a to Vivien Ballayová a Robert Zima. Spolu s klubom Taekwondo Academy Slovakia, s ktorým spojili sily a pripojili sa k nim, vyrážali už deň vopred, aby mohli po registrácii načerpať energiu na súťažný deň.

 

Súťaž prebiehala presne podľa harmonogramu. Po slávnostnom otvorení nastúpili do ringov najmenší žiaci, no o chvíľu sa na rad dostal aj Robko. Hneď v 1. kole však nastúpil proti chlapcovi zo Šale, Robko tul zacvičil najlepšie ako vedel, no žiaľ na víťazstvo to nestačilo. O niečo neskôr nastúpila do ringu aj Vivien. S prehľadom sa prebojovala cez súperky až do finále, kde ju čakala už súťažiaca z Rumunska. Finále trvalo dlhšie ako zvyčajne, pretože sa rozhodcovia nevedeli rozhodnúť, ktorá z nich bola lepšia. Po dvoch remízach však pre Vivien prišla prehra a tak sa umiestnila na 2. mieste.

Až v podvečer prišli pre našich reprezentantov na rad kategórie matsogi. Robkovi sa v najvyššej kategórii predsa len našiel súper. Robkova snaha o výhru však nestačila a teraz vie, že musí ešte viac makať, aby mu to raz mohol vrátiť. Vivien sa v ringu stretla s tou istou súperkou z Rumunska a chystala sa spraviť všetko pre to, aby ju v tejto disciplíne porazila. No žiaľ ani tu sa jej nad ňou nepodarilo zvíťaziť. Po jednej výhre nad súťažiacou z Bratislavy sa ale umiestnila na ďalšom 2. mieste.

Gratulujeme.

Výsledky:

Robert Zima: 2. miesto matsogi

Vivien Ballayová: 2. miesto tul

  1. miesto matsogi

albixon

Pridajte sa medzi nás, naučte sa obrániť a urobte pre svoju postavu a zdravie niečo prospešné.

Pridajte sa medzi nas

Nasledujúce akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

Slovenská Taekwon-do Alianca

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2018 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018