Bobrovec 2020

Rok 2020 je veľmi poznačený príchodom  COVIDu-19 a ani pre nás taekwondistov to nebola ľahká situácia. Nikto z nás nebol nadšený, keď sa zrazu museli zrušiť všetky súťaže, dokonca sme dlhšiu dobu ani trénovať nemohli. Celý ten čas sme ani len netušili, či sa tento rok znovu stretneme všetci na letnom sústredení. No situácia sa zlepšila a v piatok 3.7. v podvečerných hodinách vyrážali z Nitry 3 autá smerom do malej obce Bobrovec na Liptove. V sobotu ráno postupne prichádzali zvyšné 3 kluby a aj keď celkový počet bol o viac ako polovicu nižší, boli sme radi za každého cvičenca. Sústredenie prebiehalo za prísnych hygienických opatrení, v ubytovni, jedálni a telocvični nesmeli chýbať dezinfekčné prostriedky.

Bobrovec 2020 04

Každé ráno sme už boli o 7:30 na ihrisku pripravení  na rozcvičku, ktorú mal každý deň na starosti niekto z vyšších technických stupňov. Po výdatných raňajkách prišiel hodinový tréning len pre čierne opasky, na ktorom sa cvičili ich vyššie zostavy, sebaobrana alebo boj proti nožu. Hneď po ňom nasledoval pre všetkých vyše 2-hodinový sparingový tréning, ktorý bol asi najnáročnejší z celého dňa.

Na začiatku rozcvička, nesmel chýbať poriadny strečing, kombinácie a ku koncu sme už mohli vidieť na pripravených ringoch riadne sparingy. Poobede bol tréning technický, precvičovali sa buď základné techniky alebo aj priamo celé zostavy. Po ňom sa všetci cvičenci rozdelili do skupín podľa technických stupňov, každú skupinu si zobral jeden čierny pás a pripravoval ich na skúšky, ktoré sa konali na konci sústredenia. Na večerných tréningoch si cvičenci trošku zaskákali, pretože sa tam väčšinou kopali ťažšie kopy vo výskoku s otočkou o 180° alebo aj 360°. Nakoniec nás čakala „rozprávka“ od trénera Karola Molnára, kedy sme sa dozvedeli niečo nové o taekwonde a teórii techník.

Nemôžem ale povedať, že sme celý týždeň len makali. Tréningy nám spríjemňovali viaceré hry a súťaže ako napr. vybíjaná, súťaž v planku, za ktoré víťazi získali sladké lízatko. Počas týždňa si mohli cvičenci vytvoriť tímy, ktoré ku koncu sústredenia spolu súťažili v basketbale. Naši Šercháni sa umiestnili po 2 tímoch zo Šale na 3. mieste. Okrem toho sme sa vydali na viacero výletov do okolia. V pondelok sme sa všetci vybrali na prechádzku k neďalekému vodopádu. Voda bola síce studená, no našlo sa zopár odvážlivcov, ktorí sa pod neho postavili. Vo štvrtok náš klub navštívil Laser arénu v Liptovskom Mikuláši. Spravodlivo sme sa rozdelili do tímov na chlapci vs. dievčatá a babám sa dvakrát podarilo s prehľadom vyhrať. Horúce počasie sme využili na okúpanie sa v čistej Liptovskej Mare. Na ubytovni sme sa rovnako nenudili. Večery sme strávili hraním kariet, aktivity alebo iných spoločenských hier. Posledný deň sme namiesto normálnej večere jedli vonku pečené prasiatko, neskôr nasledovala diskotéka, kde sa všetci od najstarších až po malé deti riadne odviazali. O zábavu sa nám tam postaral DJ Martin Piesecký, s ktorého výberom hudby boli všetci spokojní.

Ako každý rok, tak aj tento rok bolo naozaj úžasne a už teraz nám to tam strašne chýba. Zažili sme tam spolu prekrásne chvíle ako jedna veľká rodina. Veríme, že sa vám tam všetkým rovnako veľmi páčilo ako nám. O rok sa vidíme znovu a tentokrát hádam znovu vo väčšom počte.

Keď ti život uštedrí zopár tvrdých rán, nauč sa ho udrieť späť! 
 
taekwondo plagat 2023
Máte nevyplnený voľný čas a neviete čo s ním?
Chceli by ste do svojho života vniesť trošku pohybu?
U nás sa naučíte obrániť sa, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu, naučíte sa disciplíne a hlavne nájdete tu skvelých priateľov a novú rodinu. Cvičiť môžu všetky vekové kategórie, čas si určite nájdete či študujete alebo pracujete.
 
Príďte si k nám zacvičiť kórejské bojové umenie TAEKWON-DO !

nabornovacikov2

Internatinal Taekwon-do Federation

STA

NT logo

Nitriansky Samospravny kraj

NSK1

© 2022 TAEKWONDO NITRA - International Taekwon-do Federation
 Nike NFL Jerseys 2018